АВТОМАТИЧНО ВАГОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ

АВТОМАТИЧНО ВАГОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ

Кожного хвилюють зміни в автоматичному ваговому контролі на дорогах України. Яких змін варто чекати водіям та перевізникам? Як змінилися штрафи за перевантаження в авто? Хто сплачуватиме штраф й хто понесе за нього відповідальність? Як відбувається ваговий контроль? Ще дуже багато питань, на які так мало відповідей.

Команда ITL вирішила розкласти усі відповіді на питання по поличках та розповісти що насправді відбувається з автоматичним габаритно-ваговим контролем. 

З усіма нюансами Законів України №1534 і №1582, які набрали чинності від 01 жовтня 2021 року, поділився з нами Сергій Боєчко, заступник керівника відділу логістики в Inter Trans Logistics.

"Ваговий контроль обдурити неможливо. Не вірте чуткам. В Україні автоматичний ваговий контроль працює без нарікань."

Сергій Боєчко

Чинники змін про габаритно-ваговий контроль в Україні

1. Відсутність безпеки на дорозі. При екстремальному гальмуванні довжина гальмівного шляху перевантаженої машини збільшується вдвічі. 
2. Руйнування дороги. Вантажні автомобілі складають 10% усіх транспортних засобів на дорозі, проте доставляють 90% шкоди для дорожнього покриття, створюючи вибоїни та ями. 
3. Корупція. У разі перевантаження багато хто вдається до незаконних дій наприклад, підкуп інспектора.
Зміни у габаритно-ваговому зважуванні: чого варто очікувати?
З 01 жовтня запрацювала система автоматичного габаритно-вагового контролю (Weight In Motion). При русі по трасі транспортному засобу більше немає потреби зупинятися заради зважування тому що сенсори автоматично зчитують інформацію На спеціальному майданчику. Він обладнаний механізмом для динамічного зважування в дорозі. Саме завдяки роботі цієї системи, збираються усі дані  про транспортний засіб, які вирушають у центр обробки інформації.
Цей комплекс облаштовано спеціальними датчиками всередині дорожнього покриття (фіксація загальної маси й вага осей), камерою для визначення номерних знаків, камерою загального спостереження і лазерних сканерів (фіксують габарити). На цей час (листопад 2021 року),  в Україні запущено 42 автоматичні комплекси для зважування.
Якщо система автоматичного зважування так добре налогоджена, навіщо залишилися стаціонарні вагові комплекси?
Відтепер на місці стаціонарних вагових комплексів перевірятимуть водіїв на дотримання режиму праці та відпочинку, на працевлаштування водія та  коректності заповнення документів, наприклад, товаро-транспортних документів. 
Що сталося зі штрафами за перевантаження?
Це питання хвилює абсолютно кожного. Дійсно, штрафи за переобтяжений транспортний засіб значно збільшилися як і контроль за ними. Розглянемо на прикладі нашої інфографіки адміністративно-господарський штраф. У разі перевантаження на дорозі по загальній масі або навантаження на осі. Штрафи складають від 8,5 тисяч гривень до 51 тисячі гривень. Все залежить від того наскільки перевищені норми перевезення допустимої ваги по Україні.
Необхідно звернути увагу на...
У разі відмови від проходження габаритно-вагового контролю та здійснення правопорушень в зоні габаритно-вагового контролю призводить до накладення штрафу розмірі 51 000 гривень. Якщо штрафи не платити, то у Укртрансбезпека передає справу спеціальним виконавчим службам, які наділені повноваженнями заблокувати рахунок перевізника.
При експорті або імпорті відповідальність за перевантажений транспортний засіб лежить на відправнику або одержувачі вантажу. У перспективі той, хто замовляє та організовує доставку повною мірою буде нести відповідальність за перевантаження.
Як бути, якщо Ваш вантаж перевищує допустиму норму для перевезення по дорогах України?
В цьому випадку, існує два варіанти розвитку подій. По-перше, до відправки позначити усі нюанси доставки вантажу (як необхідно розташовувати вантаж в контейнері та допустимий об'єм). Другий варіант, по прибуттю вантажу в порт призначення необхідно провести перерозподіл вантажу для уникнення накладення штрафів за перевантаження авто.
Необхідно мати на увазі, що...
Отже, при дотриманні правил не буде жодних проблем для перевезення вантажу по Україні. Однак для того, щоб убезпечити себе, завжди краще звертатися до професіоналів.Менеджери компанії Inter Trans Logistics в курсі останніх змін, що стосуються автоперевезень по Україні. Звертайтеся до нас, ми знайдемо для Вас необхідний транспортний засіб, розкажемо як правильно розмістити товар у контейнері. У разі імпорту це важливо так, як це допоможе уникнути розформування контейнера на території України та заощадити Ваші кошти. ITL доставить Ваш вантаж у цілісності та безпеці. З нами Ви можете бути спокійними за Ваш товар.

 

 
1

ТАЙТЛ

Выдается Министерством Транспорта или органом местного самоуправления в США. Тип тайтла и порядок выдачи зависит от повреждений машины и штата, в котором она была выкуплена. В тайтл вносится информация о продавце (например, название страховой компании) и покупателе, ВИН-код авто etc. Выдается после выкупа с аукциона самим аукционом на руки компании (обязательно юридическое лицо в США), которая занимается организацией доставки авто, другими словами — американскому дилеру.

2

КОНОСАМЕНТ

Издает судоходная компания (или экспедитор) в США, которые организовывают доставку авто в контейнере. В одном коносаменте указываются сразу 4 машины, которые перевозятся в одном контейнере. Экспедитор в порту отправителя дополнительно издает "Домашние коносаменты" отдельно на каждое авто. Это необходимо при таможенном оформлении, ведь в одном контейнере могут быть собраны авто 4 разных получателей груза и каждому из них необходим документ касательно только его груза.

3

ИНВОЙС

Коммерческий документ, который выдается продавцом на аукционе покупателю. Указывается информация о стоимости автомобиля и аукционные сборы.

4

НАРЯД

Издает украинская компания-экспедитор, которая занимается обработкой контейнера или автомобиля уже в Украине, например в Одесском Порту. Указывается базовая информация о получателе, грузе, контейнере, судне, экспедиторе etc.

5

СПРАВКА ЕВРО-5

Заказывается у специального органа сертификации КТЗ в Киеве. Например, “Центр Авто”. Такие компании обладают специальной лицензией и сертификацией, которые позволяют им выдавать документы, принимаемые таможенными органами для последующей работы.

6

ОТЧЕТ О ТЕХНИЧЕСКИХ ХАРАКТЕРИСТИКАХ

Брокер, который занимается таможенным оформлением авто, заказывает данный документ у специальной компании. Выдавать его могут только те юридические лица, которые получили лицензию и аккредитацию.

7

ДОГОВОР ОКАЗАНИЯ БРОКЕРСКИХ УСЛУГ

Для того, чтобы брокер мог официально заниматься таможенным оформлением вашего авто, необходимо с ним заключить договор о предоставлении брокерских услуг.

8

ПЛАТЕЖНОЕ ПОРУЧЕНИЕ

Получаем в банке. Платежное поручение — это квитанция, подтверждающая оплату таможенных платежей.

9

ФОТООТЧЕТ АВТО НА ТЕРМИНАЛЕ

Передает экспедитор, который занимается обработкой контейнера и авто.

10

ВЫПИСКА ИЗ АУКЦИОНА

Владелец получает ее при покупке на аукционе.

11

СВИФТ

Банковский документ, подтверждающий международную оплату за покупку авто, поступившей на иностранный счет продавца. Покупатель оформляет его самостоятельно в банке, когда открывает валютный счет.

12

СПРАВКА О ТРАНСПОРТНЫХ РАСХОДАХ

транспортно-экспедиторской компании, которая занимается вашим автомобилем.

Мы собрали описание максимально возможного количества документов для таможенного оформления авто из США. Если у вас остались вопросы, то наши менеджеры помогут вам разобраться с деталями.

ITL Блог

“Логістика військового часу” - ми працюємо! “Логістика військового часу” - ми працюємо!

З 24 лютого життя кожного українця розділилося на ДО та ПІСЛЯ. Спочатку війни команда ITL робить усе можливе та неможливе, щоб д ...

Подробнее
НЮАНСИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСОБИСТИХ РЕЧЕЙ НЮАНСИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСОБИСТИХ РЕЧЕЙ

Хтось мріє зустріти свою старість в теплій країні, наприклад, в Іспанії. Хтось мріє про альпійське молоко в Швейцарії. А хтось хоч ...

Подробнее
ЕЛЕКТРОМОБІЛІ З КИТАЮ: НОВІ ТРЕНДИ ЕЛЕКТРОМОБІЛІ З КИТАЮ: НОВІ ТРЕНДИ

За останні декілька років автопромисловість в Китаї стрімко розвивається. В Китаї вже є понад 30 заводів, що свідчить про явний пр ...

Подробнее
КЕЙС: ДОСТАВКА КАТЕРУ З ОСОБИСТИМИ РЕЧАМИ НА ПОРОМІ КЕЙС: ДОСТАВКА КАТЕРУ З ОСОБИСТИМИ РЕЧАМИ НА ПОРОМІ

Завдання: перевезти катер разом з особистими речами з Києва у Фетхіє (Туреччина). Умови: стислі терміни доставки, особисті р ...

Подробнее
АВТОМАТИЧНО ВАГОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ АВТОМАТИЧНО ВАГОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ

Кожного хвилюють зміни в автоматичному ваговому контролі на дорогах України. Яких змін варто чекати водіям та перевізникам? Як змі ...

Подробнее
Кейс: експорт негабаритного вантажу - пресувальний верстат у flat rack контейнері. Кейс: експорт негабаритного вантажу - пресувальний верстат у flat rack контейнері.

Наші менеджери щодня стикаються з необхідністю перевезення негабаритного вантажу. У зв'язку з цим, вони завжди обирають найбільш ...

Подробнее