АВТОМАТИЧНО ВАГОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ

16.11.2021

Кожного хвилюють зміни в автоматичному ваговому контролі на дорогах України. Яких змін варто чекати водіям та перевізникам? Як змінилися штрафи за перевантаження в авто? Хто сплачуватиме штраф й хто понесе за нього відповідальність? Як відбувається ваговий контроль? Ще дуже багато питань, на які так мало відповідей.

Команда ITL вирішила розкласти усі відповіді на питання по поличках та розповісти що насправді відбувається з автоматичним габаритно-ваговим контролем. 

З усіма нюансами Законів України №1534 і №1582, які набрали чинності від 01 жовтня 2021 року, поділився з нами Сергій Боєчко, заступник керівника відділу логістики в Inter Trans Logistics.

"Ваговий контроль обдурити неможливо. Не вірте чуткам. В Україні автоматичний ваговий контроль працює без нарікань."

Сергій Боєчко

Чинники змін про габаритно-ваговий контроль в Україні

1. Відсутність безпеки на дорозі. При екстремальному гальмуванні довжина гальмівного шляху перевантаженої машини збільшується вдвічі. 
2. Руйнування дороги. Вантажні автомобілі складають 10% усіх транспортних засобів на дорозі, проте доставляють 90% шкоди для дорожнього покриття, створюючи вибоїни та ями. 
3. Корупція. У разі перевантаження багато хто вдається до незаконних дій наприклад, підкуп інспектора.
Зміни у габаритно-ваговому зважуванні: чого варто очікувати?
З 01 жовтня запрацювала система автоматичного габаритно-вагового контролю (Weight In Motion). При русі по трасі транспортному засобу більше немає потреби зупинятися заради зважування тому що сенсори автоматично зчитують інформацію На спеціальному майданчику. Він обладнаний механізмом для динамічного зважування в дорозі. Саме завдяки роботі цієї системи, збираються усі дані  про транспортний засіб, які вирушають у центр обробки інформації.
Цей комплекс облаштовано спеціальними датчиками всередині дорожнього покриття (фіксація загальної маси й вага осей), камерою для визначення номерних знаків, камерою загального спостереження і лазерних сканерів (фіксують габарити). На цей час (листопад 2021 року),  в Україні запущено 42 автоматичні комплекси для зважування.
Якщо система автоматичного зважування так добре налогоджена, навіщо залишилися стаціонарні вагові комплекси?
Відтепер на місці стаціонарних вагових комплексів перевірятимуть водіїв на дотримання режиму праці та відпочинку, на працевлаштування водія та  коректності заповнення документів, наприклад, товаро-транспортних документів. 
Що сталося зі штрафами за перевантаження?
Це питання хвилює абсолютно кожного. Дійсно, штрафи за переобтяжений транспортний засіб значно збільшилися як і контроль за ними. Розглянемо на прикладі нашої інфографіки адміністративно-господарський штраф. У разі перевантаження на дорозі по загальній масі або навантаження на осі. Штрафи складають від 8,5 тисяч гривень до 51 тисячі гривень. Все залежить від того наскільки перевищені норми перевезення допустимої ваги по Україні.
Необхідно звернути увагу на...
У разі відмови від проходження габаритно-вагового контролю та здійснення правопорушень в зоні габаритно-вагового контролю призводить до накладення штрафу розмірі 51 000 гривень. Якщо штрафи не платити, то у Укртрансбезпека передає справу спеціальним виконавчим службам, які наділені повноваженнями заблокувати рахунок перевізника.
При експорті або імпорті відповідальність за перевантажений транспортний засіб лежить на відправнику або одержувачі вантажу. У перспективі той, хто замовляє та організовує доставку повною мірою буде нести відповідальність за перевантаження.
Як бути, якщо Ваш вантаж перевищує допустиму норму для перевезення по дорогах України?
В цьому випадку, існує два варіанти розвитку подій. По-перше, до відправки позначити усі нюанси доставки вантажу (як необхідно розташовувати вантаж в контейнері та допустимий об'єм). Другий варіант, по прибуттю вантажу в порт призначення необхідно провести перерозподіл вантажу для уникнення накладення штрафів за перевантаження авто.
Необхідно мати на увазі, що...
Отже, при дотриманні правил не буде жодних проблем для перевезення вантажу по Україні. Однак для того, щоб убезпечити себе, завжди краще звертатися до професіоналів.Менеджери компанії Inter Trans Logistics в курсі останніх змін, що стосуються автоперевезень по Україні. Звертайтеся до нас, ми знайдемо для Вас необхідний транспортний засіб, розкажемо як правильно розмістити товар у контейнері. У разі імпорту це важливо так, як це допоможе уникнути розформування контейнера на території України та заощадити Ваші кошти. ITL доставить Ваш вантаж у цілісності та безпеці. З нами Ви можете бути спокійними за Ваш товар.