ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ВАНТАЖ ПІД ЧАС ПЕРЕВЕЗЕННЯ?

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ВАНТАЖ ПІД ЧАС ПЕРЕВЕЗЕННЯ?

 

 

Напевно, вам доводилося чути про випадки шахрайства при перевезенні вантажів. Ті самі історії, коли контейнер безслідно зникав разом з транспортним засобом, ледь сховавшись за воротами складу. Звучить трохи містично, але в наш непростий час можливо все. Як запобігти крадіжці вантажу, виключити всі чинники ризику і на що звернути особливу увагу? Ми підготували для вас поради, які допоможуть вам максимально убезпечити вантаж.

 

 

1

БУДЬТЕ уважні до деталей

Неуважна перевірка інформації про водія і транспортний засобі,

переданих експедитором - основа для організації шахрайських дій. Неуважність дає можливість зловмисникам підмінити автотранспорт і вивезти ТМЦ з території підприємства. Водій-шахрай буде посилатися на якесь термінове рішення директора, і йому ніколи пояснювати деталі, і потрібно терміново виїжджати…

 

ЩО РОБИТИ? Ми в Inter Trans Logistics завжди передаємо номер транспортного засобу, марку машини, ім'я, прізвище, номер телефону водія, який виїхав на склад замовника. Обов'язково звіряйте інформацію. Передавайте їх тільки співробітникам, що безпосередньо займаються завантаженням. При виникненні найменшої невідповідності зв'яжіться з менеджером компанії. Додатковий запобіжний захід - фотографуйте водія на тлі транспортного засобу.

2

П'ЯТНИЧНИЙ СИНДРОМ

Відправка цінного вантажу перед вихідними або так званий «П'ятничний синдром» працює на користь шахраїв. Саме в цей день співробітники допускають найбільше число помилок. Обумовлено це бажанням скоріше закрити всі робочі питання і відправитися відпочивати. Людину, втомлену від трудового тижня яка подумки перебуває на пікніку, набагато легше ввести в оману. Її можна, наприклад, умовити пропустити на склад «Камаз» замість обумовленого «Вольво», посилаючись на невелику помилку в документі. Додатково, у зловмисників з'являється 2 дні, щоб сховатися і збути товар на чорному ринку.

 

ЩО РОБИТИ? Намагайтеся не організовувати відвантаження перед святами і

вихідними днями. У разі крайньої необхідності обмежтеся відправкою неліквідних вантажів, які менш привабливі для шахраїв. При імпорті намагайтеся отримати вантаж на наступний день після випуску авто з порту. Не допускайте отримання контейнера через 2-3 дня після оформлення в порту, навіть якщо прийом доведеться організувати в вихідний день.

3

ПОШУК ПЕРЕВІЗНИКА В МЕРЕЖІ

Маркетплейси, фрахтові сервіси, сайти - відмінна можливість підібрати вигідну пропозицію з транспортного експедирування. Але коли ви виставляєте свій запит на таких майданчиках, це спрощує завдання шахраїв в пошуку інформації про вас: вид продукції, дати перевезення, напрямки. Якщо ваш вантаж відноситься до категорії ліквідних: одяг, продукти харчування, побутова техніка, товари народного споживання, то швидше за все з вами обов'язково зв'яжуться перевізники-шахраї. Як визначити, що їхні наміри не є благими? Швидше за все, вони будуть пропонувати максимально вигідні умови, низькі ціни і найкоротші терміни, але коли ви запропонуєте перевезення менш цінного вантажу, відмовляться від замовлення або змінять умови на менш вигідні.

 

ЩО РОБИТИ? Працюйте тільки з перевіреними компаніями з багаторічним досвідом на ринку. Не лишайте інформацію про ліквідний вантаж у відкритому доступі.

 

Ми в Inter Trans Logistics розробили систему відбору перевізників:

 

  • Перевірте рекомендації;
  • З'ясуйте термін роботи від моменту заснування компанії;
  • Вивчіть, чи є фінансовий стан компанії стабільним;
  • Проаналізуйте актуальність реєстраційних даних;
  • З'ясуйте досвід співпраці.

4

ПАСИВНІСТЬ ПРИ ПОШУКУ ПЕРЕВІЗНИКА

Якщо вам наполегливо дзвонять або пишуть на пошту або в месенджери з пропозицією організувати перевезення, пропонуючи казково вигідні умови - це привід насторожитися. На жаль, більшість пояснювальних про крадіжку починається зі слів: «Мені подзвонили і запропонували перевезення за гарною ціною ...»

 

ЩО РОБИТИ? Шукайте транспортно-експедиторські компанії самостійно. Перевіряйте актуальність юридичних адрес і стаціонарних номерів телефонів. Скористайтеся одним з on-line сервісів, наприклад, youcontrol.com.ua. Пошук логістичної компаній повинен проводитися заздалегідь, а не перед самим відвантаженням.

5

ПЕРЕВІРЯЙТЕ ПОЛІС СТРАХУВАННЯ

В інтернеті знайти діючий поліс відповідальності експедитора і підробити його не складає труднощів. Сліпа довіра і недбалість у перевірці даних може привести до фатальної помилки.

ЩО РОБИТИ? Запитуйте поліси страхування і перевіряйте їх справжність та актуальність. Надсилайте запит на електронну адресу компанії, що видала поліс. У листі обов'язково вкажіть номер поліса і назву компанії-страхувальника.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вам значно знизити ризики,
пов'язані з шахрайськими схемами при транспортуванні вантажів. Будьте
гранично обережні, встановіть норми безпеки в своєму відділі логістики та
уважно відбирайте підрядників.