Митниця підвищує вартість вантажу: що робити?
Митниця підвищує вартість вантажу: що робити?

Класична неприємна ситуація в міжнародній логістиці. Ви місяцями розраховуєте вартість товару, при цьому враховуєте всі фактори: ціна за товар, вартість доставки, митні платежі, часом навіть можливі ризики. І тут після подачі декларації вам повідомляють, що митниця підвищує вартість 😱
Іскра, буря, що робити ?! Inter Trans Logistics готові розповісти, що ж робити в такому випадку, але спершу трохи теорії.
Митна вартість - це вартість товару і сума всіх витрат, пов'язаних з доставкою його до кордону України. Митний кордон України в разі морських контейнерних перевезень імпорту - це порт, в який прибуває вантаж.
Митна вартість в першу чергу залежить від умов поставки, так як саме вони впливають на "складові" митної вартості, а саме додавання або віднімання витрат пов'язаних з:
- доставкою товару (наземки, море, авіа, ж/д),
- страхуванням вантажу
- вантажними роботами на стороні відправника
- упаковкою товару і вартістю пакувальних матеріалів
Повна інформація вказана в пункті 10 ст. 58 МКУ.
МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ МИТНОЇ ВАРТОСТІ:
У Митному Кодексі України прописані 6 методів визначення митної вартості.
1
метод (основний) - за ціною контракту:
2
метод - за ціною ідентичного товару:
Якщо товар завозився раніше і повністю один в один відповідає колишнім поставкам, то його ціна визначається аналогічно попередньому кейсу.
Інформація про вантаж (фізичні характеристики, якість і репутація товару на ринку, виробник і країна походження) зберігається в системі митних органів і використовується при наступних оформленнях.
3
метод - за ціною аналогічних товарів:
4/5
методи - шляхом віднімання або додавання вартості до товарів, які оцінюють:
Ці методи використовуються рідко, зважаючи на відсутність повної інформації у митного органу.
Так як при відніманні необхідно володіти ціновою інформацією на оцінювані товари на території України і також вартістю процесів, таких як вивантаження, навантаження, зберігання, перевезення, сума платежів податків сплачених за такими товарами.
А при додаванні митний орган повинен вимагати від виробника товару калькуляцію по виробництву і всім супутнім послугам і витрат пов'язаних з товаром, а також додатково запросити цінову інформацію з загальних витрат з доставкою, навантаженням, зберіганням товару. Але митний орган не має права змушувати або вимагати їх у нерезидента. Інформація, представлена виробником товарів для цілей визначення митної вартості згідно з положеннями цієї статті, може бути перевірена в країні - виробника товарів уповноваженими органами України за згодою виробника і за умови повідомлення заздалегідь уряду країни - виробника товарів та за відсутності заперечень проти такої перевірки.
6
метод (резервний) - якщо жоден з вище перерахованих методів не може бути застосовАний:

ЩО РОБИТИ, КОЛИ МИТНИЦЯ ПІДНІМАЄ ЗА ЦІНОЮ?
КОРЕКЦІЯ МИТНОЇ ВАРТОСТІ - це процедура, при якій митний інспектор коригує митну вартість вантажу. Відбувається в тому випадку, коли заявлена ціна товару не відповідає тій, що є в базі у митних органів. У народі називається "підняття", так як в більшості випадків інспектори повідомляють про те, що заявлена ціна нижче ринкової і вимагають її підвищення.
Декларанту виставляються "невідповідності" через які неможливо прийняти декларацію. Часом, необгрунтовані і нереалістичні.
В такому випадку у вас є два шляхи вирішення цієї ситуації:
1
Добровільно погоджуватися на підняття вартості
2
Відстоювати свою митну вартість
Що це дає? Зберігаєте свій вантаж від необґрунтованого підняття і економите кошти на митному оформленні, запобігаєте наступним спробам завищення вартості.
Важливо! Вантаж може затриматися на кордоні, поки ви ведете листування з Митницею. Це може привести до демереджу, якщо терміни використання контейнера маленькі.
Що потрібно зробити? Отримати офіційне рішення про підняття від митниці, оплатити виставлені платежі, оформитися, а після йти вже в суд і повертати свої кошти, так як є 90 днів на оскарження рішення митниці.
ЯК ОТРИМАТИ РІШЕННЯ ЗА ЦІНОЮ?
- Незгода митного органу із заявленою митною вартістю
- Отримання невідповідностей, виявлених митним органом
- Підготовка відповіді на невідповідності + надання документів (ст.53)
- Отримання консультації від митного органу
- Отримання "Рішення по ціні"
- Отримання картки відмови
- Переподача ЕМД (електронної митної декларації) з урахуванням коригування митної вартості
Процес захисту ціни товару за вашим контрактом - абсолютно законний.
Багато хто недооцінює важливість цих дій, посилаючись на їх складність. Разом з досвідченими брокерами Inter Trans Logistics цей процес значно спрощується. Наші фахівці будуть діяти у ваших інтересах незалежно від обраного вами варіанту. Але набагато складніше буде в майбутньому, якщо не захищати свої інтереси і нести збитки в своєму бізнесі.
ITL Блог

Вашу заявку прийнято!
Наш спеціаліст зв'яжеться з вами найближчим часом, а потім напише вам у соціальні мережі
Отримати консультацію
Фахівці Inter Trans Logistics найближчим часом зв'яжуться з вами та дадуть відповіді на всі запитання