ВАНТАЖНІ ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДЛЯ ЕКСПОРТУ або вдала альтернатива автомобільним перевезенням

ВАНТАЖНІ ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДЛЯ ЕКСПОРТУ або вдала альтернатива автомобільним перевезенням

Україна, як транспортний хаб Європи, має розвинуту систему залізничних вантажних перевезень, що є ключовим елементом логістичної інфраструктури країни. Завдяки своїм перевагам та ефективності, залізничні перевезення стали вдалою альтернативою для багатьох бізнесів. Сьогодні залізничні перевезення мають неабиякий попит серед українських підприємств, особливо в експортному напрямку.

До речі, близько 35–40% від всіх вантажних перевезень, які здійснює АТ “Укрзалізниця” — це перевезення на експорт.

 

Рекордні показники вантажоперевезень в січні 2024 року

За офіційними даними за січень 2024 року “Укрзалізниця” перевезла в експортному напрямку рекордний обсяг вантажу в 7,5 мільйонів тонн.

Це не просто вражаюча цифра, а справжній прорив, що свідчить про великий потенціал даного виду перевезень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, цей показник зріс на 45%, та на чверть більше листопада минулого року, який став рекордним за загальним обсягом вантажоперевезень з початку повномасштабного вторгнення.

Лідером у загальній структурі перевезень стали:

 • зернові – 3,9 млн тонн (+10,2% до січня 2023 року);
 • залізна та марганцева руда – 3,7 млн тонн (+2,3 раза до січня 2023 року);
 • кам’яне вугілля – 2,3 млн тонн (+13% до січня 2023 року).

 

Переваги залізничних вантажних перевезень

Тож чому сьогодні попит на залізничні перевезення не зменшується? 

 1. 1. Ефективність: Залізниця відома своєю високою пропускною спроможністю та здатністю перевозити великі обсяги вантажів без перебоїв. Один вагон вміщує 60т, тоді як автомобільна вантажівка не більше 25 т. 2.5 автівки = 1 вагон
 1. 2. Економічність: У порівнянні з іншими видами транспорту, залізничні перевезення є більш економічно вигідними, особливо для великих відстаней та великих обсягів вантажів. 
 1. 3. Географічна доступність: Залізнична мережа України охоплює значну територію країни, а також забезпечує зв'язок з країнами Європи та Азії. 
 1. 4. Незалежність від погодних умов: Залізниця не має обмеженість при перевезеннях чи то заметіль зі снігом, чи то спека, на відміну від автомобільного транспорту. 
 2.  

Популярні маршрути

Україна має ключові залізничні магістралі, які забезпечують ефективні вантажні перевезення по всій країні та за її межами. Серед найпопулярніших маршрутів наших клієнтів це напрямки до портів.

По Україні:

 • Ізмаїл
 • Рені
 • Чорноморськ
 • Одеса

Міжнародні напрямки:

 • Німеччина
 • Румунія
 • Польща

 

Розрахунок вартості

Якщо розглядати основні компоненти вартості залізничної логістики до портів, то це є:

 • Вартість використання вагона на маршруті.
 • Тариф на перевезення.У світі логістики ця вартість ще називається "голою" ставкою.

З останніх новин 27.02 стало відомо: 

АТ «Укрзалізниця» не підвищуватиме тарифи на внутрішні вантажні перевезення у 2024 році. 

Хоча раніше повідомлялося, що тарифи на перевезення вантажів залізницею у 2024 році можуть зрости. Це є надзвичайно гарною новиною, оскільки залізниця залишиться максимально вигідною у порівнянні з автомобільними перевезеннями.